34. Sudecka 100 podczas relaksu przed i po biegu POLECA

z Brak komentarzy

Nasi kochani Maratończycy i Ultrasi, podczas tegorocznej setki do Boguszowa-Gorc zawita Marcin Gapiński, ultrabiegacz oraz autor książki „Umysł Ultrasa. Historie polskich biegaczy ultradystansów”. Na miejscu będzie można spotkać się z autorem, kupić książkę oraz zdobyć autograf  czy wymienić się doświadczeniami. Kilka egzemplarzy książki znajdzie się również w puli nagród.

Książka dostępna jest również na stronie: https://kwadraciaki.pl/pl/p/UMYSL-ULTRASA-historie-polskich-biegaczy-ultradystansow/338, a po wpisaniu kodu rabatowego SUDECKA otrzymacie 20% rabatu. Kod ważny aż do końca roku.

Więcej o książce …

„Umysł Ultrasa. Historie polskich biegaczy ultradystansów” to zbiór rozmów z pionierami biegów ultra w Polsce. Są to : Zbyszek Malinowski, Jacek Łabudzki, Edziu Dudek, Tadziu Spychalski, Henryk Czerniak, Irena i Mirosław Lasotowie, Mirosław Wira. Jest to jak na razie jedyna taka książka w Polsce, pokazująca zmagania biegaczy, podejście do biegania i życia ludzi, którzy zaczynali przygodę biegową w czasach kiedy w Polsce o bieganiu mówiło się mało albo wcale. Nie było super butów i ubrań, nie było super zegarków, żeli oraz wiedzy specjalistycznej. Ilość biegów była niewielka. Umysł Ultrasa historie polskich biegaczy ultradystansów to nie jest książka stricte o bieganiu i treningu, choć jej bohaterowie to biegacze i to naprawdę długich biegów. To przede wszystkim Ludzie ze swoimi słabościami, problemami dnia codziennego. To rodzice swoich dzieci, małżonkowie. Ludzie, których dotykają kontuzje, choroby i dramaty życiowe. Ludzie, którzy dzięki bieganiu pokonywali te problemy, nauczyli się walczyć ze słabościami, wzmacniali ciało i ducha. Pomimo braków i trudności biegacze w tamtym czasie kręcili świetne wyniki, reprezentowali Polskę na arenach międzynarodowych w biegach m.in. 24 i 48 godzinnych. Oni nie mieli od kogo czerpać wiedzy ale na szczęście wytrwali i dzięki temu my teraz mamy od kogo się uczyć. Rozmawiając i opisując historie tych wybranych bohaterów chciałem oddać hołd całemu pokoleniu biegaczy amatorów, którzy byli prekursorami biegania ultra (i nie tylko) w Polsce.