28 Sudecka Setka za nami !

z Brak komentarzy

,,28 Sudecka 100’’ już za nami.

Ogromny upał sprawił, że 24 czerwca 2016 roku, z 572 zarejestrowanych zawodników, na starcie najstarszego w Polsce ultramaratonu, na boguszowskim rynku stanęło ich 425. To i tak nowy rekord. W zeszłym roku wystartowało 411 zawodników.

Najwyżej położony Rynek w Polsce, koncert, stoiska promocyjne, zawodnicy, kibice. Godzina 22.00. Start. Sztuczne ognie, runda honorowa wokół rynku i … zaczęło się kolejne zmaganie zawodników z nocą, trasą, własnymi słabościami i wysoką temperaturą 18-20 stopni Celsjusza. Na bufetach w dużych ilościach schodziła woda i izotoniki. Pot lał się strumieniami zraszając całą trasę Sudeckiej 100.

Pogoda pokonała zawodników. Z 254 osób, które wystartowały na 100 km, do mety dotarło 115. Na 72 kilometrze sklasyfikowano aż 63 osoby. Pozostali ,,setkowicze” zakończyli bieg na 42 kilometrze. Lepiej było na trasie 42. Ze 171 osób które wystartowały na dystansie 42 km, bieg ukończyło 165.  Część osób zeszła z trasy wcześniej nie docierając do mety 42. Kilka osób zrezygnowało z biegu tuż po starcie.

Jednak atmosfera biegu, ludzie zaangażowani w pomoc zawodnikom na punktach i mecie sprawili, że zawodnicy byli bardzo zadowoleni z udziału w naszym biegu i zapewniali, że wrócą do nas za rok.