Relacja z 29 Sudeckiej Setki

z Brak komentarzy

Nocą z 23 na 24 czerwca po raz 29 wystartowała jedyna w swoim rodzaju impreza w naszym kraju – Sudecka 100 – nocny ultramaraton górski. W tegorocznym biegu organizowanym przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Boguszowie-Gorcach wystartowało ok. 550 zawodników z całej Polski, co jest kolejnym rekordem frekwencyjnym imprezy.

W tym roku pogoda nie była tak mordercza dla uczestników biegu jak ostatnio. W nocy warunki do biegania były idealne, choć później w trakcie dnia zrobiło się cieplej, ale też w granicach normy. Dzięki temu przeważająca większość uczestników ukończyła wybrany dystans.

Trasa choć wymagająca, została przez Zawodników uznana za dobrze oznakowaną, a jej trudy i niedogodności rekompensowały piękne widoki jakie oferują Góry Wałbrzyskie oraz Kamienne. Na zawodników czekało 9 w pełni zaopatrzonych bufetów obsługiwanych przez Wolontariuszy, którzy całe swoje serce i siły poświęcali pomocy zawodnikom. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwała załoga karetki oraz Ratownicy GOPR-u na dwóch posterunkach. Każdy, kto ukończył bieg otrzymywał na mecie pamiątkowy medal. Wszystkich finiszujących witaliśmy na mecie usytuowanej na stadionie przy ul. Kusocińskiego w Boguszowie-Gorcach.